Kawiarnia firmowana przez znany e-sklep od kilku dni działa w Kołobrzegu
Coffeedesk, czyli dynamicznie rozwijający się e-sklep z kawą i sprzętem niezbędnym do przygotowania kawy, nie ogranicza się jedynie do świata online. Od ostatniej soboty, tj. od 4 lipca, Coffeedesk jest również dostępny w realnym świecie. Od tego właśnie dnia przy ul. Mazowieckiej 24 w Kołobrzegu działa kawiarnia pod szyldem Coffeedesk. 
 
Lokal ma około 30 miejsc siedzących, ale w sezonie letnim (czyli teraz) na zewnątrz będą wystawione stoliki. Na łącznej powierzchni 135 m2 zmieściły się kawiarnia, część szkoleniowo/warsztatowa oraz zaplecze. Kawiarnię projektowała Paulina Gardzielik, a W konsultacji technicznej pomagał m.in. Maciej Duszak (właściciel firmy  Arabean). Właściciele Cofeedesk, czyli Łukasz Wichłacz, Jacek i Marcin Gardzielik, również czynnie uczestniczyli w procesie kreacji wnętrza oraz sporo podróżowali w poszukiwaniu inspiracji. Najwyraźniej ta grupa osób pracowała bardzo efektywnie, bo przygotowanie lokalu zajęło zaledwie 3 miesiące. 
 
O takim miejscu myśleliśmy już od jakiegoś czasu, natomiast decyzję, że jest to odpowiedni czas, podjęliśmy w styczniu tego roku. – powiedziała Rynkowi Kawy Karolina Kosno, PR Manager w CoffeedeskUpatrujemy wielkich możliwości w połączeniu e-sklepu z miejscem, w którym można napić się kawy, przyjść na szkolenie, odebrać paczkę czy obejrzeć inne produkty na półce. Firmy z branży e-commerce rzadko decydują się na udział w zwykłym rynku. Jednak dla nas jest to cała koncepcja rozszerzenia działalności, która naturalnie uzupełnia naszą ofertę i daje wciąż unikalną możliwość zetknięcia się z naszymi produktami na żywo oraz spróbowania kawy jakości speciality. Dajemy też dobry przykład innym kawiarniom, że jak najbardziej jest możliwe stworzenie miejsca opartego o najwyższą możliwość jakość kawy. 
 
Kawiarnia działa już od kilku dni, ale to w najbliższy weekeend (liczony od piątku) odbędzie się jej wielkie, trzydniowe otwarcie, podczas którego całe menu będzie o 50% tańsze. To jednak nie koniec atrakcji: do Kołobrzegu przyjadą goście ze sławnej palarni Johan & Nystrom, którzy będą przedstawiać oraz serwować swoje kawy, Rafał Jagielski zrobi dwa cuppingi w sobotę i w niedzielę z kawami, które przywiózł z Mistrzostw Świata w Goteborgu). W imieniu Coffeedesk zapraszamy wszystkich do Kołobrzegu, a firmie i zespołowi gratulujemy tak błyskawicznego rozwoju.