Firma z Kalifornii zbiera fundusze na swój pierwszy produkt. Będzie nim Cold Bruer, służący do przygotowywania kawy na zimno. 
Przygotowywanie kawy na zimno zdobywa coraz więcej fanów, zwłaszcza latem. Technologia jest prosta – w wielkim skrócie sprowadza się do zalania odpowiednio zmielonej kawy zimną wodą i odczekania… nawet do 24 godzin. Potem pozostaje już tylko uzyskany płyn przefiltrować lub użyć French Press, aby cieszyć się zimną, wyśmienitą kawą. Można ją pić samą, z lodem bądź z zimnym mlekiem. Caly proces można przeprowadzić metodą „chałupniczą”, używając zestawu filtrów i dzbanków.

Twórcy Cold Bruer sami są wielbicielami kawy przygotowywanej na zimno, dlatego postanowili nieco sprawę ułatwić i zaproponowali gotowy zestaw. Ich celem było stworzenie produktu, który pokaże, jak proces przygotowywania kawy na zimno wygląda. Wydaje się, że Cold Bruer ten cel spełnił, oferując ładnie zaprojektowany, minimalistyczny produkt.


Aby uruchomić masową produkcję, pomysłodawcy Cold Bruer musieli jednak zebrać fundusze. Minimalna kwota to 30 tys. dolarów. Dzięki platformie Kickstarter udało im się to z dużą nawiązką. Do tej pory udało im się bowiem przekonać ponad 3200 osób i zgromadzić ponad 190 tys. dolarów. Oznacza to, że w połowie stycznia 2014 r. gotowy produkt trafi do dystrybucji.


Co otrzyma osoba, która zdecyduje się wesprzeć twórców Cold Bruer? Jeśli wydamy 70 dolarów, po uruchomieniu produkcji otrzymamy kompletny zestaw Cold Bruer wraz z odpowiednimi kubkami. Oczywiście Polacy również mogą się przyłączyć do tej inicjatywy. Niestety, w takim wypadku, oprócz samej kwoty przeznaczonej na produkt, należy jeszcze doliczyć koszty transportu. Wynoszą one od 20 do 45 dolarów.