Polska marka rodem ze Szczecina na początek stawia na lokalizację biurową
Zaplanowane na 8 lipca otwarcie to już drugi debiut sieci w stolicy. Poprzednie lokale (przy Dworcu Centralnym oraz w Warsaw Towers) już nie działają. Nowa kawiarnia Columbus Coffee w Warszawie mieści się w zespole budynków biurowych Karolkowa Business Park (Wola) przy ulicy Karolkowej 30, zbudowanych na miejscu przedwojennej fabryki Philipsa. Ocalałe fasady starej fabryki zostały wkomponowane w elewację nowoczesnego budynku, co daje ciekawe połączenie ocalonych części starej fabryki z nowoczesną architekturą. Lokal będzie miał ok. 30 miejsc siedzących wewnątrz oraz sezonowy ogródek letni.
Ciekawe i warte pochwalenia jest to, że nowa kawiarnia Columbus Coffee oferować będzie także alternatywne metody parzenia kawy. Dostępne będą kawy przyrządzone za pomocą aeropressu, frenchpressu, dripa oraz syfon (ta ostatnia metoda to już naprawdę spore zaskoczenie w kawiarni sieciowej). Jest to miła i oczekiwana odmiana na tle standardowej oferty kawiarni sieciowych. 
W dniu otwarcia, czyli 8 lipca, na gości czekają liczne atrakcje. Klienci będą częstowani muffinkami, każdy otrzyma także kupon promocyjny do wykorzystania w jednej z kawiarni sieci Columbus Coffee. Prowadzona będzie także akcja zapełniania kawiarnianej biblioteczki– każdy gość, który przyniesie książkę, otrzyma gratis dowolną kawę.
Natomiast 18 lipca odbędzie się koncert specjalny (w ramach Columbus Jazz Coffee Summer Concert Tour 2015) – znanego szczecińskiego saksofonisty jazzowego Sylwestra Ostrowskiego wraz z jego bandem Sylwester Ostrowski Quartet, który jako producent muzyczny zdobył główną nagrodę w konkursie Fryderyki 2007 za płytę Piotra Wojtasika „Circle”.
W kawiarni będą prowadzone także eventy tematyczne (sieć CC na razie nie podała ich dat), m.in.: pokaz alternatywnej metody parzenia kawy oraz cupping.