Costa Coffee – druga największa na świecie sieć kawiarni – otworzyła swoją tysięczną placówkę poza Wielką Brytanią.
Nowa kawiarnia powstała w Bangkoku w Tajlandii, a firma Costa Coffee jest już obecna w 29. krajach świata – w tym również w Polsce.
Costa Coffee, którą obecnie znamy w naszym kraju pod dwiema postaciami – Costa by coffeeheaven oraz coffeeheaven, kontynuuje strategię szybkiego i międzynarodowego rozwoju. W połowie września swoje podwoje otworzył pierwszy lokal tej firmy w Tajlandii, będący jednocześnie kawiarną nr 1000 poza Wielką Brytanią, z której wywodzi się sieć Costa Coffee.
W ciągu ostatnich 5 lat firma Costa rozwijała się bardzo dynamicznie, otwierając na całym świecie przeciętnie 150 kawiarni rocznie. Zaledwie w 2006 r. powstała pierwsza kawiarnia w Chinach, a obecnie Costa zbliża się w tym kraju do 300 placówek. Sieć ma także kawiarnie w innych krajach regionu – Singapurze i Kambodży.
Azja Południowo-Wschodnia znana jest raczej z uprawy kawy, niż z jej konsumpcji – z krajów takich jak Wietnam, Indonezja czy Indie pochodzi duża część światowej produkcji. Mieszkańcy tego regionu są wielbicielami herbaty, ale to się stopniowo zmienia i popyt na kawę w regionie rośnie. Costa Coffee chce wykorzystać ten trend, zwłaszcza że liczba potencjalnych klientów jest olbrzymia – a tym samym bardzo kusząca.