Nowe lokale lidera rynku powstały w Warszawie, Poznaniu i Lublinie
Należąca do koncernu Whitbread sieć Costa Coffee otworzyła trzy kolejne kawiarnie. Oznacza to, że sieć kawiarni, która powstała w znacznej mierze dzięki rebrandingowi marki coffeeheaven, zarządza już pulą 108 kawiarni w 18 miastach Polski. Aby mieć pełnię obrazu, jak silna jest marka Costa Coffee, należy doliczyć jeszcze ok. 190 urządzeń vendingowych Costa Express, czyli tzw. Kawomatów. 
 
Nowa kawiarnia Costa Coffee w Warszawie została otwarta w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska, u zbiegu ul. Targowej i al. Solidarności. Jest to ważny obiekt łączący funkcje handlowo-usługową, komunikacyjną i biurową, dlatego marka wybrała właśnie to miejsce dla swojej kolejnej kawiarni w stolicy Polski. Goście korzystać mogą z usytuowanego na 1. piętrze lokalu zaprojektowanego w stylu METRO. Kawiarnia w formie wyspy zajmuje łącznie powierzchnię 84 m kw. 
 
Równolegle Costa Coffee zainaugurowała swoją działalność w stolicy województwa lubelskiego, o czym mogą się przekonać osoby odwiedzające Centrum Handlowe Atrium Felicity (przy Alei Wincenta Witosa w Lublinie). 84-metrowa kawiarnia (również zaprojektowana w stylu METRO) znajduje się w centralnej części obiektu, na parterze w strefie food-court przy schodach prowadzących do multipleksu. Niebawem w Lublinie będą funkcjonowały aż trzy kawiarnie pod marką Costa Coffee – powstaną jeszcze dwie kawiarnie w Centrum Handlowym Lublin Plaza. 
 
Wraz z otwarciem nowych kawiarni w Warszawie i Lublinie, Costa Coffee zadebiutowała również na poznańskim rynku. Nowa kawiarnia położona w kameralnej kamienicy na rogu Starego Rynku i ul. Świętosławskiej, w sąsiedztwie XV-wiecznej Fary zaprasza gości do lokalu o powierzchni 140 m kw. W środku znajdują się 54 miejsca dla gości, kawiarnia oczywiście posiada ogródek z przestrzenią na 36 miejsc siedzących. Mieszkańcy Poznania mogli już wcześniej odwiedzać kawiarnię Costa Coffee przy Dworcu PKP. Do poznańskiej rodziny Costa Coffee dołączą w tym roku jeszcze trzy kolejne kawiarnie – jedna w Starym Browarze i dwie w Galerii Malta.  
 
Według planów firmy do końca bieżącego roku finansowego (kończącego się w lutym 2016 r.) w Polsce działać będzie już ok. 115 kawiarni Costa Coffee i ok. 220 maszyn Costa Express. W kolejnych latach dynamika rozwoju ma jeszcze bardziej wzrosnąć, czego efektem będzie kilkanaście otwarć rocznie. W perspektywie 5-7 lat liczba kawiarni się podwoi, a liczba urządzeń vendingowych – potroi. W efekcie kawa Costa Coffee na bazie mieszanki Mocha Italia będzie oferowana w ok. 800 punktach w całym kraju.