Na serwisie Kickstarter rozpoczęło się zbieranie pieniędzy na produkcję nowego ręcznego młynka do kawy
Seriws Kickstarter od momentu swojego powstania w 2009 r. umożliwił zebranie już dwóch miliardów dolarów, które prawie osiem milionów osób przekazało na rzecz 78 tysięcy projektów. Nie wszystkie projekty faktycznie ruszyły i oczywiście nie wszystkie okazały się sukcesem, tym niemniej Kickstarter (i inne tego typu seriwsy) są doskonałym sposobem na zebranie pieniędzy na innowacyjne projekty. Co ciekawe, dość często za pomocą tzw. crowdsourcingu (czyli powszechnie dostępnej zbiórki pieniędzy na jakiś cel) finansuje się powstanie kawiarni – dotyczy to zwłaszcza małych miejscowości, pozbawionych w ogóle dobrych kawiarni. Może to jest pomysł, który warto przetestować w Polsce?
Aktualnie na łamach Kickstartera trwa zbiórka pieniędzy na uruchomienie masowej produkcji ręcznego młynka do kawy nazwanego Handground. Jak twierdzą twórcy projektu Handground, inspirację dla nich stanowiły aparaty fotograficzne, w których manualnie można regulować obiektyw. Chcieli osiągnąć podobny efekt, umożliwiający na bardzo łatwe ustawienie pożądanej grubości mielenia. Poziomów mielenia ceramicznych żaren jest 20, każdy z nich daje różnicę rzędu 125 mikronów. W pojemniku zmieści się 100 g kawy.
 
Specyficzną cechą projektu Handground jest nie tylko zbieranie pieniędzy za pomocą ‘pospolitego ruszenia’ internautów. Sympatycy projektu z całego świata przekazywali także swoje propozycje nazwy dla młynka. Co więcej, w ten sam sposób wybrano wygląd młynka. Najlepszy projekt wybrano spośród ponad 180 propozycji, które napłynęły z całego świata.
 
Więcej informacji o Hand Ground znajdziecie tutaj: http://bit.ly/HandGround