Ekspres Nescafe Dolce Gusto Oblo otrzymał dwie prestiżowe międzynarodowe nagrody: RedDot Award oraz IF Design Award
Wyróżnienia, którymi może się poszczycić ekspres firmy Nescafe, należą do najważniejszych nagród przyznawanych w świecie wzornictwa przemysłowego. Dwa międzynarodowe konkursy każdego roku wyłaniają prace posiadające wyjątkowe i odważne podejście do projektowania urządzeń codziennego użytku. Zwycięskie przedmioty wyznaczają nowe trendy w projektowaniu przemysłowym i są wyznacznikiem  wysokiej jakości produktów.
 
Nescafe Dolce Gusto Oblo zwyciężył w najstarszej kategorii konkursu RedDot Award – Product Design. To jedno z najważniejszych wyróżnień w branży projektowania, często określane jako Oscar Designu. Od 1955 roku jury konkursu obradujące w niemieckim Essen testuje, ocenia i wybiera produkty codziennego użytku charakteryzujące się świeżym i odważnym podejściem do wzornictwa, które idzie w parze z wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Poza kategorią Product Design, jury wyłania również zwycięzców w dwóch innych kategoriach: Concept Design (pomysł projektu) oraz Communication Design (komunikatywność projektu). O nagrodę RedDot Award walczą między innymi meble, gadżety wyposażenia wnętrz, maszyny i samochody. Spośród tysięcy nadesłanych prac jury wybiera tylko nieliczne, które po ogłoszeniu wyników można oglądać w specjalnym wydawnictwie przygotowanym przez organizatora i w jednym z muzeów RedDot Award – w niemieckim Essen lub w Singapurze.
 
Ekspres Oblo został też doceniony przez jury innego prestiżowego konkursu – IF Design Award. Konkurs ten ma ponad 60-letnią tradycję i uważany jest za jeden z najważniejszych w branży projektowania. Każdego roku międzynarodowe jury spośród 1 800 prac nadesłanych z 30 krajów wybiera projekty, które oznaczają się niebanalnym designem będącym wyznacznikiem nowych trendów we wzornictwie. Ekspres Nescafe Dolce Gusto Oblo zwrócił uwagę jury oryginalnym, przyjaznym stylem i starannością wykonania. Wyróżnienie w IF Design Award to duży prestiż dla zwycięskich projektów – oznaczenie IF Label, które pojawi się na nagrodzonych produktach, to potwierdzenie wybitnego designu i wysokiej jakości. Dodatkowym benefitem dla zwycięzców jest również promocja projektu w ramach działań prowadzonych przez organizatora konkursu.