Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w Londynie na międzynarodowym finale konkursu Starbucks Barista Championship

Laureatką krajowego finału konkursu Starbucks Barista Championship 2016 została Monika Hojak z kawiarni Starbucks Poznań PKP. Zwyciężczyni będzie reprezentowała Polskę na międzynarodowym finale zawodów, który odbędzie się w październiku w Londynie.

Zmagania odbyły się 3 czerwca w warszawskiej kawiarni Starbucks Reserve Nowy Świat 62. Sześciu reprezentantów z całej Polski konkurowało ze sobą w zawodach mających na celu wyłonienie polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2016. Do zadań baristów należało przeprowadzenie coffee tastingu, zaprezentowanie umiejętności baristycznych (w tym przygotowanie napojów: latte, cappuccino, caramel macchiato i flat white) oraz sporządzenie autorskiego napoju kawowego na bazie składników dostępnych w kawiarni. Uczestnikom przypatrywał się zespół jury, który oceniał jakość przyrządzanych napojów oraz wiedzę i umiejętności kandydatów. Szczególną uwagę zwracano na talent baristów przygotowujących swoje pełne pasji prezentacje na temat kawy, a także ich zdolność do dopasowywania napojów do upodobań gości. Całe wydarzenie było otwarte dla publiczności, która energicznie kibicowała swoim faworytom.

Finaliści Starbucks Barista Championship

W tym roku rywalizację zwyciężyła Monika Hojak, zdobywając tym samym tytuł polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2016. Jestem w szoku – mówiła tuż po ogłoszeniu wyników Monika. – Poziom wiedzy wszystkich był ogromny, każdy wkładał w swoje prezentacje wielką pasję.

Nagrodą dla zwycięzcy jest kilkudniowy wyjazd do palarni kawy Starbucks w Amsterdamie. To było wyjątkowe doświadczenie, takie wakacje połączone z zaglądaniem za kulisy Starbucks, pierwszy profesjonalny krok do wielkiego świata. Wróciłam tak zainspirowana, że prosto z lotniska chciałam biec do kawiarni dzielić się historiami i pomysłami – wspomina Magda Kłos, ubiegłoroczna laureatka, która reprezentowała Polskę na finale Barista Championship w Londynie w 2015 r. – Londyn był szalonym czasem, było oczywiście wielkie napięcie, ale wszyscy dbali, żeby była to dla nas super zabawa, mogliśmy robić to, co lubimy. Kiedy poznaliśmy się z laureatami ze wszystkich krajów, można było poczuć, na jaką skalę te zawody są organizowane i jaka ogromna jest w nas moc.

Finał Starbucks Barista Championship1

Organizowany co roku turniej skupia najlepszych baristów Starbucks z całego świata, którzy poprzez współzawodnictwo doskonalą swoje techniki i rozwijają wiedzę o kawie. Ale Starbucks Barista Championship to przede wszystkim szansa na wymianę doświadczeń i dobrą zabawę z ludźmi, których jednoczy pasja do kawy. W tym roku również reprezentant Polski pojedzie na międzynarodowy finał konkursu, by rywalizować z najlepszymi baristami z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Partnerem serwisu Rynek Kawy jest sklep www.bogactwokaw.pl

Recenzje kaw, które otrzymaliśmy od www.bogactwokaw.pl znajdziecie tutaj:

Jemen Mocha Matari

India Mysore

Indonesia Mandheling i Sulawesi

Australia Skybury Fancy

bogactwokaw.pl