Nowy lokal GCN powstał z połączenia dwóch przestrzeni: lokalu handlowego oraz sąsiadującego z nim mieszkania
Dwudziesta piąta kawiarnia sieci Green Caffe Nero, mieszcząca się przy Al. Niepodległości 227/233, powstała z ciekawego połączenia lokalu handlowego (wcześniej zajmowanego przez bank) oraz sąsiadującego z nim mieszkania lokatorskiego. GCN po raz pierwszy zdecydowało się na otworzenie kawiarni w lokalu, który nie był uprzednio przestrzenią handlową. Zintegrowanie dwóch odmiennych powierzchni zaowocowało nie tylko metrażem przekraczającym 160 m2, ale także zainspirowało wystrój tego wnętrza.
 
Cztery pokoje tworzą europejskie wnętrze inspirowane przedwojennym mieszczańskim mieszkaniem. Gości wita część „kuchenna” z barem. Następnie klient ma do wyboru utrzymaną w pastelowych barwach jadalnię ze stylowym kredensem czy gabinet, w którym oryginalna ceglana ściana przypomina o historii budynku. Ostatnim pokojem w kawiarni jest salon z długim, ciężkim, drewnianym stołem i stylowym złotym lustrem przykuwającym uwagę już na wejściu.
 
To pierwsza tego typu kawiarnia stworzona przez Green Caffe Nero i jak każda z kawiarni w tej sieci, także ta była indywidualnie projektowana i współtworzona przez polskich artystów-rzemieślników: począwszy od ręcznie wykonanej zewnętrznej poręczy, drewnianego baru czy metalowych okuć. Marce zależało by kawiarnia wpisywała się w lokalną przestrzeń, a okolicznym mieszkańcom dawała poczucie komfortu, relaksu, ciepła i przytulności. Na pewno kawiarnia jest ciekawszą propozycją dla lokalnej społeczności, niż bank.
 
W najbliższym czasie Green Caffe Nero planuje kolejne dwa otwarcia – również w Warszawie, tak jak wszystkie poprzednie kawiarnie sieci. Tym razem GCN rozpoczenie działaność w dwóch biurowcach Adgar: Wave i Plaza. Firma ma w planach otwieranie 10 lokali rocznie, w czym na pewno pomoże wzrost sprzedaży rzędu 75%, jaki firma osiągnęła w minionym roku.