Podczas wielkiego finału McCafé Barista Cup Julia Długołęcka, pracująca na co dzień w restauracji McDonald’s w warszawskim Wilanowie, zdobyła 1 miejsce
12 czerwca w warszawskiej Fabryce Trzciny odbył się wielki finał pierwszej edycji konkursu McCafé Barista Cup (organizowanego przez McDonald’s Polska). Konkurs składał się z 3 etapów. Podczas każdego z nich uczestnicy musieli wykazać się określonymi umiejętnościami – jury zwracało uwagę na umiejętność przygotowania podstawowych napojów kawowych takich jak Latte czy Flat White, na sztukę efektownego wykończenia kawy, czyli Latte Art oraz na kreatywność pomysłu w przygotowywaniu receptury własnego napoju kawowego. Ostatecznie podczas całego konkursu najlepiej zaprezentowała się Julia Długołęcka pracująca w kawiarni w warszawskim Wilanowie. 
 
Jestem bardzo zaszczycona tym wyróżnieniem. Kawa to moja pasja, a sam konkurs i możliwość podejrzenia moich rywali dał mi szansę rozwinąć własne umiejętności. – powiedziała po konkursie szczęśliwa Julia.
 
Poziom wiedzy i umiejętności uczestników bardzo pozytywnie zaskoczył wszystkich członków jury. Świeże spojrzenie, kreatywność, szeroka wiedza na temat kaw, jej rodzajów i specyfiki – to te cechy wywarły największe wrażenie. Niejednokrotnie jury miało kłopot z decyzją, kto powinien przejść do kolejnego etapu. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. – podsumowuje konkurs Katarzyna Zyzało, dwukrotna Mistrzyni Polski Baristów odpowiedzialna za rozwój oferty McCafé w McDonald’s.
 
Zwyciężczyni oczywiście gratulujemy sukcesu. Przy okazji przypominamy, że niedawno zakończyły się dwa podobne konkursy, organizowane przez inne sieci kawiarni. W gronie baristów Starbucks najlepsza okazała się Agnieszka Binkuńska. Wśród baristów coffeeheaven i Costa by coffeeheaven najlepiej wypadła Sara Kohnke.