Indie kojarzą się raczej z herbatą bądź z robustą, a tymczasem w kraju tym szybko rośnie produkcja coraz lepszych arabik. Przetestowaliśmy jedną z nich: India Mysore.

India Mysore Nugget Extra Bold

Kawy z Indii są bardzo rzadko spotykane w kawiarniach czy w domach. Kraj ten (słusznie) słynie raczej z herbaty, a większości miłośników kawy kojarzy się przede wszystkim z (różnej jakości) robustami. Tymczasem okazuje się, że w Indiach trafić można także na arabiki. Mieliśmy okazję sprawdzić, jak smakuje India Mysore Nugget Extra Bold. Zapraszamy do lektury. 44

DRIP
Choć Indie kojarzą mi się z bardzo przyprawioną kawą Monsoon Malabar, ta kawa zaskoczyła mnie pomarańczami. Po zaparzeniu mamy do czynienia z czekoladą orzechową nadzianą dorodnymi cytrusami, choć nie są to charakterystyczne dla Etiopii, rześkie cytryny i limonki. Bardziej pomarańcze, ze słodkim sokiem. Kwasowość tej kawy jest niska, ale wraz ze spadkiem temperatury zaczyna wzrastać. Nigdy nie przechodzi w nieprzyjemny, ściągający posmak. Przyprawy i nuty winne, które również są charakterystyczne dla arabik z Indii pojawiają się w kawie później i nie są dominujące.

India Mysore

AEROPRESS
Są pomarańcze – jest aeropress. Czekolada nie jest już tak intensywna, w smaku pojawiają się wiśnie. Ze względu na przedostawanie się drobinek kawy do naparu, cielistość India Mysore lekko wzrasta, staje się nieco maślana. W aromacie da się znaleźć nuty białego pieprzu i orzechów ziemnych.

MOKA
Indie zaskakują kolejny raz. Czekolada dobiera się pod rękę z winnymi akcentami i zostaje okraszona orzechową goryczką. Fani włoskiego espresso nie powinni się zawieść pijąc tę kawę. Po kilku minutach zaczynają pojawiać się pomarańcze i wzrasta kwasowość.

EKSPRES CIŚNIENIOWY
Mleko nie jest dobrym kompanem dla Indii Mysore. Pieprzowe akcenty i pomarańczowy posmak wydają się być dziwne, choć czekolada jest całkiem przyjemna. Raczej czarne napary z tej kawy sprawiają prrzyjemność.

Dziękujemy www.bogactwokaw.pl za przekazanie kawy do testów..

Autorem testu jest Dominik Urbański, który wcześniej przetestował dla nas także kawy od palarni Finest Coffee oraz inne kawy od bogactwokaw.pl: Australia Skybury Fancy oraz Indonesia Mandheling i Indonesia Sulawesi.

Źródło zdjęcia głownego: http://mainsandcrosses.blogspot.com/2009/05/church-street.html.