Z myślą o miłośnikach kawy Komputronik nawiązał współpracę z Agnieszką Rojewską.

Agnieszka Rojewska od lat znajduje się w polskeij i światowej czołówce coffee masterów, mając na koncie miejsca na podium m.in. w Mistrzostwach Świata w Latte Art czy World Latte Art Battle.

Połączenie sił marki i Agnieszki zaowocowało stworzeniem Strefy Kawy – internetowej przestrzeni, w której odwiedzający znajdą szereg informacji przygotowanych w przystępnej i ciekawej formie poradnikowej. Eksperci wyjaśnią m.in., czym się różnią gatunki kaw; podpowiedzą, jak najlepiej spienić mleko; opowiedzą o zaletach zaparzania napoju z kapsułek, z ekspresu ciśnieniowego lub przelewowego; wskażą sposoby na właściwe utrzymanie urządzenia w czystości. Na dedykowanej stronie internetowej użytkownicy znajdą również instruktażowe filmy video.

Eksperci Komputronik chcą ułatwić proces poszukiwania właściwego ekspresu do kawy, odpowiadającego indywidualnym potrzebom kawosza. Po zapoznaniu się z wiedzą w Strefie Kawy można wypełnić ankietę, która podpowie, jaki sprzęt spełni nasze oczekiwania. Na podstawie odpowiedzi na zadane w formularzu pytania, m.in. o upodobania smakowe, kolorystyczne, dodatkowe funkcje, system znajdzie optymalny ekspres.

Oferta sklepu nie ogranicza się do produktów jednej marki. Strefa Kawy jest na bieżąco z nowościami i trendami obowiązującymi zarówno w sferze designu, jak i funkcjonalności. Nowoczesne ekspresy do kawy mają zaawansowane funkcje. Niektóre z nich umożliwiają na przykład stworzenie indywidualnego profilu użytkownika, a wtedy wystarczy wcisnąć jeden przycisk i w parę sekund ulubiona kawa jest gotowa. Funkcję „Moja Kawa” posiadają np. ekspresy De’Longhi w modelu ECAM 26.455.GYB.

Wpływ na wybór ekspresu ma m.in. czas przygotowywania napojów, zwłaszcza gdy użytkownikowi zależy na tym, by urządzenie sprawnie i w jak najkrótszym czasie zaparzyło kilka kaw. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład opcja Duo Latte w Saeco Xelsis, która umożliwia przygotowanie dwóch napojów jednocześnie.

Producenci ekspresów zadbali również o innowacyjne rozwiązania. Należy do nich zastosowana m.in. w modelu De’Longhi ECAM 550.55 SB funkcja zdalnego zlecenia parzenia kawy za pośrednictwem smartfona. Wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację na telefon i przy pomocy Bluetooth połączyć się z ekspresem. Opcja ta umożliwia precyzyjne zaprogramowanie ilości poszczególnych składników i kolejność ich dodawania, by kawa była idealnie dopasowana do preferencji użytkownika.

Eksperci Strefy Kawy nie zamierzają poprzestać na internetowej aktywności. Dla wszystkich miłośników małej czarnej czy dużej białej Komputronik wraz z Agnieszką Rojewską planują stworzyć specjalny event, na którym Mistrzyni Świata i zaproszeni przez nią bariści podzielą się wiedzą teoretyczną na temat kawy i zaprezentują w praktyce tajniki jej zaparzania.