Polscy bariści Starbucks rozpoczęli walkę o tytuł Barista Champion 2015 w Europie. Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody: wyprawy do palarni kawy Starbucks w Amsterdamie oraz na plantację do Rwandy. 
Regionalny etap konkursu Starbucks EMEA Barista Championship rozpocznie się 29 kwietnia. Właśnie zakończył się poprzedni etap, w ramach którego wybrano najlepszego baristę w każdej z 38 kawiarni Starbucks w Polsce. Teraz będą oni rywalizować o zwycięstwo w swoim regionie. W środę, 29 kwietnia o godzinie 19:00 w różnych miastach w Polsce (w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i we Wrocławiu) odbędzie się regionalny etap konkursu.
 
Uczestnicy rywalizować będą w 3 konkurencjach. Jedną z nich jest przygotowanie profesjonalnej degustacji kawy. Bariści wykażą się swoją znajomością regionów uprawy kawy, procesu palenia i metod parzenia. Ich zadaniem będzie zaparzenie i porównanie dwóch kaw ziarnistych. Jurorzy ocenią również umiejętność pracy za barem, w tym sporządzenie napojów zgodnie z recepturami Starbucks, przestrzeganie standardów oraz wprawę w sztuce zdobienia kaw, czyli latte art. Ostatnia konkurencja to quiz z wiedzy na temat kawy.
 
Zawody są otwarte dla gości. Każdy może obejrzeć najlepszych baristów Starbucks w akcji i spróbować ich kaw. Dodatkowo z okazji rozgrywek kawiarnie przygotowały wyjątkowe atrakcje takie jak możliwość podpatrzenia jak pracują bariści Starbucks czy udział w coffee tastingu. Na stronie https://www.facebook.com/StarbucksPolska można sprawdzić, w którym lokalu odbywać się będą rozgrywki.
 
Starbucks EMEA Barista Champion 2015
Konkurs Starbucks EMEA Barista Championship organizowany jest w Europie po raz drugi. W tym roku po raz pierwszy do rozgrywek stanęli bariści z Polski, Czech i Węgier. Zwycięzcy etapu krajowego wezmą udział w wielkim europejskim finale, który odbędzie się w Londynie w sierpniu br. Główną nagrodą jest tytuł najlepszego baristy w Europie, czyli Starbucks Barista Champion 2015. Ponadto każdy laureat krajowej edycji konkursu wybierze się na specjalne kilkudniowe szkolenie do palarni kawy Starbucks w Amsterdamie, gdzie zdobędzie wiedzę na temat palenia kawy oraz będzie miał niepowtarzalną okazję przygotowania swojej własnej mieszanki ziaren. Na Barista Championa czeka też wycieczka do Rwandy na plantację kawy. Zwycięzca zobaczy jak uprawiana jest kawa, jakimi metodami dokonuje się jej obróbki oraz spotka się z lokalnymi plantatorami.