Nespresso, spółka należąca do Nestle, będzie pierwszą firmą, która przywiezie kawę z Kuby do USA po ponad pięćdziesięciu latach, dzięki wznowieniu kontaktów pomiędzy krajami.

W kwietniu bieżącego roku amerykański Departament Stanu dodał kawę pochodzącą z Kuby do listy produktów, które będzie można sprowadzać od niezależnych kubańskich przedsiębiorców. To otworzyło furtkę między innymi firmie Nespresso, która zamierza sprzedawać kubańską kawę Cafecito de Cuba w USA już jesienią. Spółka liczy na to, że Amerykanie rozsmakują się w kubańskiej kawieChcemy, żeby amerykańscy konsumenci rozsmakowali się w tej kawie i żeby mogli się nią cieszyć przez wiele następnych lat – powiedział szef Nespresso w Stanach Zjednoczonych Guillaume Le Cunff.

Nespresso współpracuje z organizacją non-profit TechnoServe, by zapewnić wsparcie niezależnym kubańskim farmerom.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone zerwały stosunki dyplomatyczne z Kubą za prezydentury Dwighta Eisenhowera w 1961 roku w odpowiedzi na wzrost napięć z rewolucyjnym rządem Fidela Castro. Stosunki dyplomatyczne zostały wznowione przez Prezydenta Baracka Obamę w 2014 r. Kawa, oprócz sławnych kubańskich cygar, stała się jednym z towarów, które Amerykanie znali tylko z kontrabandy.

PAP

O kawie z Kuby wspominaliśmy także (pokrótce i pośrednio) tutaj: Alma de Cuba

Zdjęcie: dcwriterdawn/Flickr

Partnerem serwisu Rynek Kawy jest sklep www.bogactwokaw.pl

Recenzje kaw, które otrzymaliśmy od www.bogactwokaw.pl znajdziecie tutaj:

Jemen Mocha Matari

India Mysore

Indonesia Mandheling i Sulawesi

Australia Skybury Fancy

bogactwokaw.pl