Od 27 października w Polsce dostępne będą kapsułki Nespresso z kawą z ziaren Maragogype
 
Kapsułki Nespresso zawierające kawę z ziaren Maragogype będą dostępne w ograniczonej ilości (w cenie 5 zł za kapsułkę), a poszczególni klienci będą mogli kupić tylko ściśle określoną ilość kapsułek. Dlaczego Nespresso przyjęło taką politykę sprzedaży? Wszystko przez stosunkowo niewielką podaż ziaren Maragogype. Krzewy kawowców tej właśnie odmiany Arabiki (odkrytej w 1870 r. w pobliżu brazylijskiego miasta Maragogype) są delikatniejsze i mniej produktywne niż ich klasyczni kuzyni. Maragogype są trudniejsze w uprawie, a zatem mniej opłacalne z punktu widzenia plantatora. Zasoby Maragogype są więc mocno ograniczone.
 
Obecnie Arabiki w odmianie Maragogype uprawiane są – poza rodzimą Brazylią – także w innych krajach świata i mają różne smaki, ale ich wspólną, charakterystyczną cechą pozostają wyjątkowo duże ziarna. Ziarna Maragogype użyte w kapsułkach oferowanych przez Nespresso pochodzą z czterech krajów: Meksyku i Nikaragui (dłużej wypalane) oraz Kolumbii i Gwatemali (wypalanie krótsze).
 
Oferowane przez Nespresso kapsułki wchodzą w skład kolekcji Special Reserve 2014. Jak podaje producent, kapsułki z Maragogype o intensywności 6 w skali Nespresso – swoje właściwości w pełni oddają serwowane w postaci espresso.