Wystartowały ogólnopolskie mistrzostwa baristów McCafé organizowane przez McDonald’s Polska
Informowaliśmy niedawno o rywalizacji o tytuł najlepszego baristy w sieciach Costa Coffee, coffeeheaven oraz Starbucks. Podobny konkurs prowadzi jeszcze jeden spośród głównych graczy na rynku: sieć McCafe należaca do koncernu McDonald's.
 
Celem konkursu McCafé Barista Cup jest wyłonienie wśród pracowników restauracji McDonald’s osób posiadających ponadprzeciętne umiejętności pracy z kawą, pasję i chęć do nauki. Do udziału w konkursie na najlepszego baristę McCafé zaproszeni zostali wszyscy pracownicy sieci McDonald's, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności pracy z kawą.
 
Konkurs McCafé Barista Cup rozpoczął się od ogólnopolskich eliminacji. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie umiejętności przygotowywania kawy oraz jej efektownego wykończenia. Jury konkursowe wyłoniono 24 najlepsze zgłoszenia, których autorzy 12 czerwca zmierzą się w Warszawie w walce o tytuł ambasadora marki McCafé.
 
Ogólnopolskie finały złożą się z 3 etapów. Na każdym z nich uczestnicy będą musieli wykazać się określonymi umiejętnościami. Szóstka najlepszych przejdzie do wielkiego finału, gdzie ich zadaniem będzie wymyślenie własnego, autorskiego napoju kawowego przy wykorzystaniu ściśle określonych składników. Część z tych składników będzie finalistom znana wcześniej, o pozostałych dowiedzą się dopiero w trakcie finału. Turniej zostanie poprzedzony fazą treningową, podczas której finaliści będą szkoleni przez Katarzynę Zyzało, Mistrzynię Polski Baristów 2012 i 2014, a jednocześnie specjalistkę w zespole McDonald’s Polska odpowiedzialną za rozwój McCafé.
 
Każdy etap konkursu został zaplanowany tak, aby sprawdzić konkretne zdolności uczestników. W trakcie zawodów będziemy zwracać uwagę na umiejętność przygotowania podstawowych napojów kawowych takich jak Latte czy Flat White, oraz na sztukę efektownego wykończenia kawy, czyli Latte Art – mówi Katarzyna Zyzało.