16 baristów rywalizuje w Katowicach o tytuł Mistrza Polski
 
Zawody o tytuł najlepszego baristy w naszym kraju odbędą się w dniach 28 lutego (półfinał) – 01 marca (finał) w Katowicach podczas Sweet Targ. Stawką jest nie tylko lokalna sława: najlepszy z najlepszych w Polsce wyjedzie do Seattle w Stanach Zjednoczonych, gdzie w kwietniu stanie przed szansą zdobycia tytułu najlepszego baristy świata podczas World Barista Championship.
 
Mistrzostwa Polski Barista organizowane są w Polsce od 2002 roku. To najbardziej prestiżowa konkurencja, wymagająca największego doświadczenia oraz umiejętności w zakresie parzenia espresso i przygotowywania napojów na bazie espresso. Każdy zawodnik ma zaledwie 15 minut na zaserwowanie 4 espresso, 4 cappuccino i 4 dowolnych bezalkoholowych drinków na bazie espresso. Oceniane są m.in. smak, kreatywność, technika, a także wiedza o kawie i show przygotowane przez baristę.
 
Z okazji Mistrzostw Polski Barista, Polskę odwiedzi Nora Šmahelová – sędzia międzynarodowy, oficjalna reprezentantka organizacji World Coffee Events, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Oficjalnymi maszynami zawodów zostały: Nuova Simonelli Black Eagle oraz Mythos One. Organizatorem wydarzenia jest polski oddział Speciality Coffee Association of Europe. Więcej informacji znaleźć można na Facebooku na profilu SCAE Polish Chapter.