Kolejna kawiarnia znanej sieci – tym razem na warszawskiej Saskiej Kępie

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii sieć kawiarni Costa Coffee właśnie otworzyła swoją 113 placówkę. Nowa kawiarnia działa od 29 grudnia na warszawskiej Saskiej Kępie, przy ulicy Francuskiej 12. Lokal mieści się w w stylowej kamienicy Wacława Lacherta z 1934 roku. Budynek jest jednym z pierwszych w Warszawie bloków o układzie galeriowym. Kawiarnia o łącznej powierzchni prawie 110 m kw. posiada 48 miejsc siedzących i usytuowana jest na parterze.

W sezonie wiosenno-letnim do dyspozycji gości zostaną oddane także dwa ogródki oraz taras. Zielone otoczenie zewnętrze powiększy przestrzeń o ponad 170 m kw., a goście będą mieli do swojej dyspozycji dodatkowe miejsca do wypoczynku.

Jak podkreśla firma w swoim komunikacie, kawiarnia na ul. Francuskiej to kolejna warszawska lokalizacja na mapie Costa Coffee, otwarta po niespełna 4 tygodniach od uruchomienia kawiarni przy ul. Kasprowicza.

Przez ostatnie 12 miesięcy koncentrowaliśmy się na rozszerzaniu naszego portfolio poprzez ekspansję przede wszystkim w Warszawie, ale też w innych miastach, takich jak Wrocław, Poznań, Bydgoszcz czy Lublin. Rok 2015 kończymy mocnym akcentem – otwarciem jedenastej już kawiarni. Obecność na Saskiej Kępie, w otoczeniu zabytkowych kamienic i pięknych, cieszących oko – szczególnie wiosną i latem – terenów zielonych to kolejny powód do dumy. Mamy nadzieję, że nowa kawiarnia Costa Coffee przypadnie do gustu nie tylko mieszkańcom ul. Francuskiej, ale też wszystkim sympatykom tej klimatycznej części Warszawy.

Nadchodzące miesiące będą dla nas również bardzo intensywne.

Jesteśmy w procesie pozyskiwania oraz budowy kolejnych lokali, realizując tym samym strategię rozwoju w kluczowych dla nas segmentach rynku mówi Michał Nowak, Property & Expansion Director, Costa Coffee Polska.

Oferta Costa Coffee

Każda filiżanka kawy podawanej w Costa Coffee tworzona jest z mieszanki mieszanki Mocha Italia, przygotowywanej według tej samej receptury w palarni należącej do Costa Coffee przy Old Paradise Street w sercu Londynu. Na gości odwiedzających kawiarnie tej sieci zimą czekają sezonowe nowości. Wśród nich jest kawa Miodowo-Pralinowa z miodem, bitą śmietaną i wyjątkową posypką „red amber”. Nową pozycją w menu jest kawa Szarlotkowa ‒ smak szarlotki z cynamonem, udekorowany złotą posypką. Do kawiarni powrócił ponadto zeszłoroczny hit ‒ kawa Piernikowa Light, czyli niskokaloryczna propozycja z aromatem delikatnych pierników. Doskonałym uzupełnieniem zimowego menu są również wyjątkowe przekąski i zestawy lunchowe, m.in. sałatki, jogurt naturalny z owocowym puree, kanapki czy sycące tortille.

O innych kawiarniach Costa Coffee (www.costacoffee.pl) możecie przeczytać tutaj: Costa Coffee otwiera….