Na początku czerwca działalność rozpoczęła kawiarnia "Kontakt" na warszawskim Rakowcu
"Kontakt", działający od 5. czerwca, to prawdziwa gratka dla mieszkańców warszawskiego Rakowca i studentów pobliskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jak na warunki warszawskie lokal jest przestronny – dla gości przeznaczono około 55 m2 powierzchni z dziewięcioma stolikami. Miejsca na parapetach również wyglądają zachęcająco, zwłaszcza że za oknami nie ma dużego ruchu pieszych czy samochodów.
Pracujemy na jednej mieszance do espresso #6, świeżo palonej przez Java Coffee Company i mamy do dripow 2 single – Honduras oraz Etiopię. Teraz ciężko nam stwierdzić, czy mieszankę tę będziemy zmieniać. Single na pewno będą się pojawiały nowe. – powiedział Rynkowi Kawy współwłaściciel "Kontaktu" Daniel ZalewskiNa razie mamy tylko napoje i ciasta, ale planujemy wprowadzenie również oferty śniadaniowej:  kanapek, granoli.
 
Przy okazji "wizji lokalnej" w "Kontakcie" porozmawialiśmy z właścicielem o kawiarni, jej historii i przyszłości. Ani ja, ani żona nie mamy żadnych wcześniejszych doświadczeń z biznesem gastronomicznym. Po prostu lubimy kawę i od jakiegoś czasu marzyliśmy o tym, aby mieć własną kawiarnię. Decyzję podjęliśmy rok temu – i równo rok trwały przygotowania. Dużo czasu zajęło znalezienie odpowiedniego lokalu, a potem kilka miesięcy trwał jego remont. Miejsce było w fatalnym stanie technicznym, ciągle odkrywaliśmy jakieś niespodzianki. Natomiast formalności, np. Sanepid, przebiegały bez problemów.
Przy projektowaniu kawiarni postawiliśmy na współpracę z zawodowcami, dlatego projekt kawiarni przygotowała nam pracownia Moko Architects, autorzy m.in. wystroju Relaks Cafe. – zdradził nam Daniel Zalewski – Nazwa "Kontakt" została wybrana z dwóch powodów. Po pierwsze, w naszym lokalu mieścił się sklep z artykułami elektrycznymi i w "spadku' dostaliśmy mnóstwo materiałów reklamujących kontakty. Po drugie, nazwa odzwierciedla naszą wizję tego miejsca – jako punktu kontaktowego, miejsca spotkań dla lokalnej społeczności. Zamiast modnego ostatnio pojęcia "klubokawiarnia", my widzimy siebie raczej jako "świetlicę", gdzie zarówno młodsi, jak i starsi klienci mogą się spotkać.
 
Uwagę osób przechodzących nieopodal kawiarni przyciąga duży napis informujący o "Kawie dla seniora", która pomiędzy 10 a 14 kosztuje zaledwie 3 zł. Oferta "Kawa dla seniora" okazała się dużym sukcesem. – przyznał Daniel Zalewski – Osoby starsze zazwyczaj odstrasza zarówno cena kawy, jak i postrzeganie wielu kawiarni jako miejsca spotkań dla młodych osób. Tymczasem Rakowiec jest dzielnicą starszych osób, więc nie możemy się na nie zamykać i kierować naszego lokalu tylko do wielkomiejskich, młodych singli.
Plany? Chociaż działamy dopiero od kilku dni, to na pewno będziemy organizować różnego rodzaju wydarzenia w "Kontakcie" – warsztaty szycia, ogrodnictwa miejskiego. Mamy do tego świetne warunki – w podziemiach mamy bardzo dużo miejsca, które na razie, ze względów czasowych oraz finansowych, nie zostało jeszcze wyremontowane.
 
Ceny:
Espresso 5/7 zł (pojedyncze/podwójne)
Cappuccino 8 zł około 160 ml
Latte 10 zl około 260 ml
Flat white 9 zł
Drip/aeropress 8 zł
Chemex 0.5 litra 15 zł
"Kontakt", podobnie jak niektóre inne kawiarnie, nie oferuje americano – klienci są raczej przekonywani do wypicia dripa.
Ekspres: La Marzocco Linea (dwugrupowy).
 

.