Tribute to Milano oraz Tribute to Palermo to nowe imitowane edycje kaw Nespresso 
Nespresso regularnie tworzy kolejne edycje limitowane swoich kaw i nie inaczej jest tej jesieni. Znana marka na ograniczony czas wprowadza do oferty dwa nowe rodzaje ristretto: Tribute to Milano oraz Tribute to Palermo. Jak informuje producent, „mieszanki te są hołdem składanym różnorodności i bogactwu włoskiej kultury – w tym tradycji picia kawy w tym kraju”. Jak wskazuje nazwa, inspiracją do stworzenia kaw były dwa kontrastujące ze sobą włoskie miasta – Mediolan oraz Palermo.

„Zachęceni uznaniem, jakie zdobyły nasze wcześniejsze włoskie mieszanki: Triest oraz Neapol, postanowiliśmy dalej dzielić się z naszymi klientami miłością Włochów do kawy. Tym razem zainspirowały nas kolejne dwa miasta – Mediolan i Palermo, w których sposób picia kawy zupełnie się różni. Tribute to Milano oddaje atmosferę zgiełku eleganckiego i tętniącego życiem Mediolanu, gdzie mieszkańcy delektują się kawą szybko, stojąc przy barze. Zupełnie inaczej Tribute to Palermo, które przywołuje klimat sycylijskich targów miejskich, przepełnionych przyprawami we wszystkich kolorach, gdzie aromat kakao i pikantnego pieprzu pobudzają wszystkie zmysły kupujących” – wyjaśnia Karsten Ranitzsch, pełniący funkcję Head of Coffee w firmie Nespresso.


Nowe kawy ristretto z edycji włoskiej to mieszanki Arabiki oraz Robusty.  Kawy Tribute to Milano oraz Tribute to Palermo dostępne są w butikach Nespresso, w sklepie internetowym marki na nespresso.com oraz poprzez telefoniczną infolinię od 31 sierpnia 2015 roku do wyczerpania zapasów. Cena wynosi 1,99 zł za kapsułkę.