Drzemka w kawiarni – rozwiązanie dla naprawdę zmęczonych
Na zmęczenie nie zawsze pomaga nawet najmocniejsza kawa. Od dawna jednak wiadomo, że najlepszy zastrzyk energii oferuje zestaw ‘krótka drzemka + kawa’ lub ‘kawa + krótka drzemka’. Taka myśl stoi za pomysłem, który właśnie został przedstawiony przez brytyjski oddział Costa Coffee. Podobno jeden obraz ma moc większy niż tysiąc słów, a zatem:
 
 
Poduszki Strusia (ang. Ostrich Pillow), bo tak nazywa się ten dziwny kokon dookoła głowy, są sprowadzane z Japonii (jak wiadomo, Japonia jest źródłem wielu bardzo, bardzo dziwnych pomysłów). Poduszka Strusia ma, wedle komunikatu Costa Coffee, przekształcić stoliki w ‘strefy relaksu’. Klienci będą mogli złożyć zamówienie, ustawić specjalny zegar umieszczony na stoliku na godzinę, o której chcą być obudzeni, a następnie założyć Poduszkę Strusia i się zdrzemnąć. O wyznaczonej porze barista klienta obudzi i od razu zaserwuje mu zamówiony wcześniej napój.
 
Jak podaje firma, Costa już w tej chwili ma na Wyspach Brytyjskich reputację opartą na oferowaniu klientom poczucia wygody i relaksu. Firma wydaje co roku miliony funtów na to, aby kawiarnie Costa Coffee były dla klientów miejscem przyjaznym i maksymalnie przypominającym warunki domowe. Możliwość wykorzystania Poduszki Strusia jest więc zgodne z długofalową polityką firmy.
 
Na koniec jesteśmy winni czytelnikom ważną informację. Komunikat prasowy, na podstawie którego powstał niniejszy artykuł, otrzymaliśmy 1. kwietnia. Costa Coffee UK – gratulujemy udanego pomysłu.