Pod koniec października sieć kawiarni Columbus Coffee rozszerzyła swoją działalność o kolejną, piętnastą już lokalizację.
W niedawno wybudowanym centrum handlowym Poznań City Center zaczęła funkcjonować nowa kawiarnia sieci Columbus Coffee. Lokal mieści się przy głównym wejściu do centrum i jest pierwszym w Columbus Coffee stworzonym w formie ‘wyspy’.
Cały 2013 r. upłynął pod znakiem zauważalnej ekspansji Columbus Coffee. W marcu powstała kawiarnia w Warszawie, kilka miesięcy później otwarto kawiarnie w Koszalinie i Słupsku. W Szczecinie powstała kawiarni ‘Szczecin Meeting Point’, której głównym zadaniem – oprócz serwowania kawy – jest także promocja kultury, sztuki oraz miasta. Firma w najbliższym czasie chciałaby poszerzyć swoją działalność o kolejne punkty w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Początki wywodzącej się ze Szczecina sieci Columbus Coffee sięgają 1999 roku, a pierwsza kawiarnia pod nazwą Columbus została otwarta w 2007 roku. Kilka lat później do nazwy firmy dodano drugi człon, w wyniku czego powstał Columbus Coffee. Co ciekawe, Columbus Coffee jako jedyna sieć kawiarni w Polsce w swojej sprzedaży ma również robione na zamówienie meble. Klienci mają do wyboru kilka rodzajów foteli, puf oraz drewniane stoły i regały.