5 edycji Pro Infuzja Barista Challenge w 2014 już za nami, wielki finał – przed nami, nadszedł więc czas na podsumowania
Pełna nazwa tej bardzo popularnej w polskim świecie baristów imprezy to Pro Infuzja Barista Challenge, Silesian Chapter, Liga Baristów. Chociaż zawody odbywają się na Śląsku, to biorą w nich udział zawodnicy z całego kraju. We wszystkich edycjach Pro Infuzji w 2014 wzięło udział 49 zawodników, którzy zdobyli minimum jeden punkt: w konkurencji Latte Art 24 osoby, a w konkurencji Cup Tasters 25 osób.
W każdej z edycji zawodnicy obu konkurencji z najwyższymi ośmioma wynikami otrzymywali punkty od 8 do 1 – w zależności od zajętego miejsca. Każdy zawodnik mógł wziąć udział w maksymalnie 3 edycjach Pro Infuzji. W obu konkurencjach mogły startować tylko osoby, które do czasu swojego pierwszego startu w tegorocznej edycji Pro Infuzja Barista Challenge nie brały udziału w finałach zawodów rangi krajowej, takich jak Mistrzostwa Polski Cup Tasters, Latte Art czy Barista.

W obu konkurencjach osiem najlepszych wyników uzyskało dwunastu zawodników. To właśnie oni zmierzą się w 16 sierpnia w Krakowie podczas Wielkiego Finału ProInfuzja Barista Challenge.

 
Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału. Również pozostałym osobom biorącym udział w Pro Infuzji gratulujemy odwagi i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Pro Infuzji.