29 maja w Warszawie odbędzie się krajowy finał turnieju Starbucks EMEA Barista Championship, który wyłoni najlepszego baristę Starbucks w Polsce
Konkurs Starbucks EMEA Barista Championship to turniej, w którym bariści z Europy, Afryki i Środkowego Wschodu stają do walki o tytuł Baristy Championa. Rozgrywki organizowane są już po raz drugi, jednak po raz pierwszy w historii biorą w nich udział pracownicy Starbucks® z Polski, Czech i Węgier.
 
W Polsce na etapie regionalnym konkursu wyłoniono 6 baristów (z Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Katowic i Gdyni), którzy dzięki swojej wyjątkowej pasji do kawy, wiedzy na jej temat oraz umiejętnościom pracy za barem zakwalifikowali się do krajowego finału. Teraz będą oni reprezentować swój region i starać się o wygraną w finałowych rozgrywkach, które odbędą się 29 maja. Co ciekawe, do finału przeszły wyłącznie przedstawicielki piękniejszej z płci: Anna Krawczycka (Starbucks Plac Trzech Krzyży w Warszawie), Monika Palińska (Starbucks Marriott w Warszawie), Agnieszka Binkuńska (Starbucks Bielany Wrocławskie DT), Sabina Sypko (Starbucks Brama Portowa w Szczecinie). Region Pomorza reprezentować będzie Agnieszka Szarmach z kawiarni Starbucks Riviera w Gdyni, zaś południowe miasta Polski – Magda Kłos z kawiarni Starbucks Silesia City Center w Katowicach.
 
Wszystkim finalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w najbliższy piątek! Finał odbędzie się w kawiarni Starbucks Rondo ONZ w Warszawie.