Karta Starbucks Card łączy w sobie funkcjonalność karty pre-paid oraz zalety programu lojalnościowego.  
 
Znana już w wielu krajach świata karta Starbucks Card od maja dostępna jest również w Polsce. Starbucks Card jest kartą typu pre-paid, dzięki której można dokonywać zakupów  dowolnych produktów w kawiarniach Starbucks w naszym kraju. Można ją kupić, a także doładować, w dowolnej kawiarni sieci Starbucks za minimum 20 złotych. Maksymalna kwota, jaką można zasilić kartę, to 1 000 zł.
 
Dlaczego – oprócz ułatwienia w dokonywaniu płatności – warto się zainteresować Starbucks Card? Karta jest jednocześnie elementem programu lojalnościowego My Starbucks Rewards. Osoby, które zarejestrowały swoją kartę na stronie www.card.starbucks.pl, będą otrzymywać drogą mailową lub smsową wiadomości na temat specjalnych wydarzeń i promocji. Posiadacze kart otrzymują także nagrody w postaci m.in. promocyjnych ofert oraz darmowych produktów w kawiarniach Starbucks®.
 
Każda płatność dokonana za pomocą Starbucks Card nagradzana jest Gwiazdką. Klient, który zbierze 12 Gwiazdek, otrzyma darmową kawę w rozmiarze Tall. Posiadacze Karty otrzymują również kupony – niespodzianki na wybrane produkty z okazji wyjątkowych wydarzeń (np. swoich urodzin).
Dodatkowa zaleta Starbucks Card: korzystając z darmowego Wi-Fi w kawiarniach Starbucks już niedługo posiadacze Starbucks Card otrzymają kolejne korzyści w postaci szybszego internetu, dostępu do dodatkowych informacji i zniżek partnerów Starbucks.