Amerykański gigant kawowy wywiesił tęczową flagę nad swoją siedzibą jako wyraz poparcia dla ruchu LGBT
Flaga o wymiarach 38 stóp szerokości na 19 stóp wysokości pojawiła się nad budynkiem mieszczącym centralę Starbucks w związku z organizowaną w Seattle w najbliższy weekend Pride Parade.
 
Rok temu Howard Schulz, szef (CEO) Starbucksa, wzbudził liczne kontrowersje swoim mocnym wyrazem poparcia dla postulatów ruchu LGBT (ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders). Poparł wtedy prawo do zawierania jednopłciowych małżeństw, które miało być poddane głosowaniu w referendum w stanie Waszyngton (w tym stanie położone jest Seattle, w którym mieści się siedziba Starbucks).
 
Wyrazy sprzeciwu wobec takiej postawy Schulza (a de facto także postawy całej firmy) wyrażały nie tylko organizacje antygejowskie czy religijne, ale i niektórzy akcjonariusze firmy. Howard Schulz ostro zareagował na te obiekcje, mówiąc, że jeśli komuś nie podoba się taka polityka firmy, może sprzedać jej akcje. Jak zaznaczał sam Schulz oraz inni przedstawiciele firmy, polityka wspierania praw osób homoseksualnych wynika wprost z filozofii firmy, która wspiera różnorodność ludzkich postaw czy stylów życia.
 
Źródło zdjęcia: http://news.starbucks.com