Od 28 sierpnia w Krakowie w zabytkowym wnętrzu Pałacu pod Baranami działa kawiarnia Starbucks
Koniec wakacji mija pod znakiem ekspansji kawiarni sieciowych. Nowe lokale otwierają Costa Coffee, Green Caffe Nero czy Columbus Coffee. Nie inaczej jest w przypadku największej na świecie sieci kawiarni – Starbucks – która właśnie mocno zaakcentowała swoją obecność w Krakowie. Na 146 metrach kwadratowych nowej kawiarni Starbucks ulokowanej przy Rynku Głównym, łączącej nowoczesne wyposażenie z zabytkowymi dekoracjami wnętrza, mieści się 45 miejsc siedzących. W sezonie letnim liczba ta zwiększa się o 30 dodatkowych miejsc w ogródku. 
 
Wystrój kawiarni utrzymany jest w tonacji oliwkowobeżowej. Firma zadbała o każdy szczegół eklektycznego wnętrza, którego całość dopełnia kamienna podłoga w szachownicę. Marce sprzyja historia miejsca – na ścianach wnętrza, w trakcie adaptacji lokalu, Starbucks odkrył zabytkowe dekoracje, ukryte przez dekady pod warstwami farby. Dzięki staraniom zespołu dzieło zostało pieczołowicie odrestaurowane i zabezpieczone. Stosunkowo rzadkie w Krakowie malarstwo iluzjonistyczne z początków XIX wieku cieszy nie tylko historyków. 
 
Lokal będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 22:00, a w weekendy w godzinach 9:00 – 22:00. Oprócz napojów gorących i zimnych, na głodnych czekają słone i słodkie przekąski, w tym hit ostatnich miesięcy – owsiane ciastko z Nutellą. Nie zabraknie również przedmiotów związanych z marką: zaparzaczy,  tumblerów czy ceramicznych kubków z nazwami miast, w których obecny jest Starbucks.  
 
Krakowski Rynek to dla nas wyjątkowa lokalizacja. Każdego poranka będziemy w zasięgu ręki tysięcy krakowian i turystów, by naszą kawą dodać im pozytywnej energii na cały dzień – powiedziałą Magdalena Jurdziak, Menedżer Marki na Europę Środkową. – Cieszy nas również bliskość kilku wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy wszystkich studentów, by spotkali się u nas z przyjaciółmi czy przygotowali do zajęć w czasie przerwy, wzmacniając się dobrą kawą
 
Starbucks ma 40 kawiarni w Polsce. Nowy lokal w Pałacu pod Baranami to już trzeci w tym mieście, ale wyjątkowy. Pozostałe znajdują się w centrach handlowych: Galerii Krakowskiej i w Bonarka City Center. Długo poszukiwaliśmy miejsca, które pozwoliłoby na tak idealne połączenie niezwykłego klimatu Krakowa z naszą pasją do kawy. Chcemy, aby nową kawiarnią cieszyli się wszyscy poszukujący autentycznych miejsc, w których można poczuć prawdziwą historię miasta –  powiedział Adam Mularuk, Prezydent Starbucks na Europę Środkową.