Kawowy gigant zajął piąte miejsce w rankingu najbardziej podziwianych firm przygotowanym przez magazyn ‘Forbes’
Magazyn ekonomiczny ‘Forbes’ co roku przygotowuje zestawienie najbardziej podziwianych firm świata. Czołówka od lat jest niezmienna (piersze cztery miejsca to koncerny Apple, Google, Berkshire Hathaway, Amazon). Podobnie jak rok temu, Starbucks zajął piątą lokatę; wśród firm z branży spożywczej jest na pierwszym miejscu (tak samo jak rok wcześniej).
 
To nie koniec wyróżnień Starbucksa w rankingu. Firma zajęła także pierwsze miejsce w następujących kategoriach: innowacje, zarządzanie ludźmi, wykorzystywanie zasobów firmy, odpowiedzialność społeczna, jakość zarządzania firmą, stan finansów firmy, inwestycje długoterminowe, jakość produktów i usług.
 
Stabucks działa w 66 krajach i ma 22.000 sklepów, a jego ekspansja nie zdradza oznak spowolnienia. Pierwszy kwartał 2015 r. prawdopodobnie zakończy się tak samo jak 20 poprzednich kwartałów, czyli wzrostem rzędu co najmniej 5 %. Firma nie ogranicza się do kawy – od minionego roku sprzedaje także piwo, wino czy sery. Starbucks wprowadził także rozwiązania jak płatności mobilne czy dostawę do domu (na razie tylko w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych).