Najbardziej znana sieć kawiarni na świecie podbija kolejny rynek, otwierając swoją pierwszą kawiarnię w Bratysławie.

Trudno w to uwierzyć, ale są jeszcze kraje na świecie, w których nie ma Starbucksa. Jeszcze trudniej jest uwierzyć w to, że takie kraje są w Europie. A jednak – dopiero 31. maja w słowackiej Bratysławie powstała pierwsza kawiarnia kawowego giganta z Seattle. Słowacy dołączą zatem do sporej już grupy krajów, w których jest Starbucks, a przy okazji – do nieco mniejszej, ale szybko rosnącej grupy krajów, w których kawiarnie Starbucks prowadzi wywodząca się z Polski firma AmRest.

Bratysławski Starbucks to już 250 lokal Starbucks prowadzony przez AmRest, operatora odpowiedzialnego za rozwój sieci w Europie Środkowo-Wschodniej. Polski operator od lat rozwija na rynku europejskim światowe marki w segmencie restauracji szybkiej obsługi oraz kawiarni, w tym m.in. amerykańską sieć kawiarni

Po niedawnym przejęciu przez polskiego operatora rynku kawiarni w Niemczech, to następny krok w kierunku prowadzenia dalszej polityki dynamicznego wzrostu. Przypomnijmy, że pod koniec maja AmRest pochwalił się przejęciem 144 kawiarni Starbucks w kilkudziesięciu niemieckich miastach – za imponującą sumę 40 mln euro (czyli ok. 177 mln zł).

„Wprowadzenie Starbucks na słowacki rynek to dla nas kolejny wielki sukces. Cieszymy się z możliwości rozwoju marki, ale mamy także świadomość odpowiedzialności, jaka wiąże się z chęcią zaspokajania potrzeb naszych gości. Wierzymy, że jakość produktów i usług przez nas oferowanych przypadnie do gustu Słowakom, którzy odtąd będą dzielić z nami swoją pasję do kawy z logo Starbucks” – mówi Adam Mularuk, Brand President marki Starbucks.

AmRest uzyskał licencję do prowadzenia i rozwijania marki Starbucks na rynku słowackim na okres 5 lat z możliwością przedłużenia. Zobowiązuje to spółkę m.in. do wdrożenia określonej, minimalnej liczby otwarć. W tym roku planowane są dwa kolejne otwarcia, również w stolicy tego kraju.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.