Dotychczasowy CEO kawiarnianego potentata, Howard Schultz, zamierza skoncentrować się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań i formatu ultra-premium Starbucks Reserve, pozostając przewodniczącym Zarządu firmy. Na stanowisku CEO zastąpi go Kevin Johnson. Zmiany mają wejść w życie już 3 kwietnia 2017 roku.

Kevin Johnson – dotychczasowy prezydent i dyrektor operacyjny oraz siedmioletni członek zarządu Starbucks – poszerzy zakres swoich obowiązków, przejmując rolę chief executive oficer w firmie. Zmiana prezesa nie powoduje jednak, że Howard Schultz całkowicie wycofuje się z biznesu. Aktualny CEO Starbucks od kwietnia 2017 roku będzie bowiem sprawował funkcję tzw. executive chairman, pozostając przewodniczącym zarządu. Na stanowisku prezesa wykonawczego skupi się na rozwoju formatów ultra-premium sieci i wprowadzaniu innowacji. Jednak jego głównym zadaniem będzie dynamiczna rozbudowa konceptu Starbucks Reserve, a także działalność społeczna firmy.

Starbucks Reserve to koncept wyróżniający się szerszą ofertą sposobów parzenia kawy, w tym oferujący kawę parzoną innowacyjną i unikalną dla Starbucks metodą Clover. Kawiarnie Starbucks Reserve na całym świecie znane są z tego, że oferują, poza standardowym wyborem mieszanek, również unikalne rodzaje kawy ze specjalnej kolekcji Starbucks Reserve, dostępne jedynie w limitowanych edycjach, w wybranych miejscach na świecie. W Polsce funkcjonują dwie kawiarnie w formacie Reserve, w Warszawie i we Wrocławiu.