Pracownicy trzech szpitali w angielskim Leicester mają zakaz picia kawy i herbaty w pracy. Zakaz wprowadzono wskutek skarg pacjentów i ich rodzin.
Najwyraźniej pracownicy publicznych szpitali w Leicester zbytnio celebrowali picie tradycyjnej angielskiej filiżanki herbaty oraz coraz popularniejszej filiżanki kawy. Widok pracowników raczących się ciepłym napojem wywoływał złość pacjentów i ich rodzin, czekających w długich (jak na angielskie standardy) kolejkach. Klienci służby zdrowia mieli bowiem wrażenie, że pracownicy nie poświęcają się swoim obowiązkom w wystarczającym stopniu, skoro mogą poświęcić czas na kubek kawy czy herbaty.
Aby załagodzić nastroje, dyrekcja trzech szpitali wprowadziła więc zakaz – obejmujący tylko ciepłe napoje, a nie np. samą wodę. Pracownicy mogą się raczyć kawą i herbatą tylko podczas przerw w pracy, a nie podczas pracy, na przykład przy biurku podczas rejestrowania pacjenta. Oczywiście, jak można się domyślić, przepis ten spotkał się z oburzeniem pracowników szpitali, argumentujących, że picie kawy czy herbaty w trakcie pracy może raczej podnieść ich produktywność, a nie ją zmniejszyć. Sprzeciw nie zmienił jednak stanowiska dyrekcji. Problem nie dotyczył bowiem faktycznej wydajności pracowników, ale tego, jak ich praca jest postrzegana przez pacjentów i ich bliskich. 
 
Źródło zdjęcia: www.theepochtimes.com