Amerykańska kawiarnia 'August First' zdecydowała się na radykalny krok – zakazała swoim klientom korzystania z laptopów i tabletów.
Dzisiaj używanie laptopów czy tabletów w kawiarniach wydaje się oczywistością, ale tak naprawdę jest stosunkową nowinką. Co więcej, nowinką nie przez wszystkich dobrze widzianą. Właściciele kawiarni narzekają bowiem na klientów, którzy nad jedną filiżanką kawy potrafią spędzić długie godziny, wpatrzeni w ekran swojego przenośnego komputera.

W kawiarni August First położonej w amerykańskim stanie Vermont problem stał się na tyle dotkliwy, że właściciele zabronili korzystania z laptopów i tabletów w swoim lokalu. Ten odważny krok nie spowodował jednak utraty dochodów – wręcz przeciwnie, kawiarnia zyskała na tej decyzji. Kawiarnia z 'Screen Free Zone' okazała się sukcesem – oderwani od monitorów swoich urządzeń klienci wydają więcej.
Anglojęzyczny artykuł oraz relację radiową poświęconą kawiarni August First i opishttp://rynek-kawy.thecoding.pl/wp-admin/edit.php całej sytuacji można znaleźć tutaj: http://n.pr/1iTt6st