Najlepszą baristką w największej sieci kawiarni w Polsce została Sara Kohnke z Torunia
W Finale Krajowym konkursu Barista of the Year 2015, który odbył się 27 i 28 maja 2015 r. w Warszawie, zmierzyło się 8 baristów: jedna osoba z Poznania, dwie z Krakowa i Warszawy, a także po jednym reprezentancie z Torunia i Wrocławia. Wszyscy uczestnicy są na co dzień pracownikami największej w Polsce sieci kawiarni Costa Coffee i coffeeheaven.
 
Najlepsza okazała się Sara Kohnke z Torunia, która oprócz wygrania całej rywalizacji zwyciężyła także kategorii „Drink Dowolny”. Drugie miejsce wywalczył Maciej Golonka z Krakowa, a trzecie ‒ Sylwia Prandol z Warszawy. Co ciekawe, przygoda najlepszej baristki Costa Coffee i coffeeheaven z kawą ma bardzo krótką historię. Jako baristka pracuje od zaledwie roku, co czyni jej zwycięstwo jeszcze bardziej efektownym.
 
Zwyciężczyni rywalizacji Barista of the Year 2015 będzie reprezentować Polskę w Finale Europejskim Barista of the Year 2015, podczas którego walczyć będzie o możliwość udziału w Światowym Finale Champion of Champions w Londynie. Mamy nadzieję, że zaprezentuje się tam równie efektownie, jak podczas rywalizacji w Polsce.