Green Caffe Nero zaprasza na spacery po dawnej Warszawie
Cykl spacerów #zKawaPoWarszawie, organizowanych przez Green Caffe Nero wspólnie z Inicjatywą Ciekawi Warszawy rozpocznie się w najbliższą sobotę (5.09). Podczas pierwszego spaceru będzie można się „przejść” po ulicach okupowanej Warszawy i dowiedzieć rzeczy takich jak na przykład to, kto zaprojektował symbol Polski Walczącej, gdzie Jan Bytnar namalował słynną Kotwicę i gdzie stoi najwyższa z nich. O tym, i o innych akcjach sabotażowych mieszkańców Warszawy będzie można się dowiedzieć od przewodników podczas tego ciekawego wydarzenia. Na uczestników będą czekały niespodzianki!
Start godzina 20:00, zbiórka kawiarnia Green Caffe Nero Uniwersytet. Kolejne spacery po dawnej Warszawie – w każdą następną sobotę.

SPACER NR 1: AKCJE SABOTAŻOWE OKUPOWANEJ WARSZAWY  
Choć okupacja była jednym z najcięższych okresów w historii Warszawy, to mieszkańcy stolicy w swoim stylu nie poddawali się – organizowali sobie rzeczywistość najlepiej jak potrafili i uprzykrzali życie nazistom na wszystkie możliwe sposoby. Spacer poprowadzi nas ulicami walczącej Warszawy i opowie o partyzanckich akcjach Warszawiaków, nie tylko tych umundurowanych czy przedstawicieli Szarych Szeregów, ale zwykłych ludzi, którzy walczyli za „swoje miasto”, „swój dom”.

SPACER NR 2: NAWIEDZONA WARSZAWA
Biała dama, córy Koryntu, lipkarze i doliniarze? Tak, oni wszyscy zamieszkiwali kiedyś Stare Miasto wraz z Królem i jego dworem. Chcecie poznać ciemną stronę Starówki? Zapraszamy na spacer! Efekty specjalne gwarantowane 😉

SPACER NR 3: WARSZAWA NIEZAISTNIAŁA – marzenia Stefana Starzyńskiego 
Stefan Starzyński to człowiek legenda. „Chciał by Warszawa była wielka” Czy jego marzenia doczekały się realizacji? Dowiemy się podczas spaceru tematycznego związanego z jednym z największych warszawskich prezydentów.

SPACER NR 4: KRYMINALNE ZAGADKI WARSZAWY  
Warszawa kryminałem stoi. Napady, rabunki to była codzienność stolicy. Bywało, że strach było dom opuścić. Aby poznać te czasy i ciemne sprawki Warszawiaków zapraszamy na nasz spacer Kryminalne zagadki Warszawy.